(Banner will apear here)

Beautiful Kabbalah Jewelry Judaicawebstore.com

הרפואה בישראל - כתבות רפואיות

המצלמה הקטנה בעולם למען עולם הרפואה

 מאז תחילת הרפואה המודרנית, שואפים הרופאים להיעזר בטכנולוגיה שתאפשר להם להתבונן אל תוך גוף האדם. מגוון של אמצעים מסייעים היום בידי הרופא להשגת מטרה זאת: צילומי הרנטגן, CT, סיבים אופטיים ועוד, אבל פריצת הדרך הגדולה בתחום מגיעה דווקא בזכות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה החברה הישראלית מדיגוס.

המשך...

פריצת דרך: מדען ישראלי פיתח כבד להשתלה

 תקווה חדשה למאות אלפי חולים: צוות מומחים מארצות הברית, בראשות חוקר ישראלי, הודיע אתמול כי הצליח לראשונה לגדל במעבדה כבד אנושי מיניאטורי. המטרה: ייצור האיבר החיוני בהתאמה אישית לחולים.

המשך...

גאווה ישראלית במלחמה נגד השבץ

 פרופ' בזיל לואיס, מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמך בחיפה הוביל בישראל מחקר בינלאומי פורץ דרך בעקבותיו אישר השבוע ה-FDA את פרדקסה, תרופה חדשה אשר עתידה להחליף לראשונה מזה 50 שנה את התרופה הותיקה קומדין.

המשך...

לב מלאכותי במשקל 140 גרם הושתל בחולה

 לב מלאכותי גדול במעט ממטבע של חמישה שקלים הושתל בשבוע שעבר בבית חולים כרמל בחיפה. הזוכה המאושר, המושתל המבוגר ביותר בישראל ואחד המושתלים המבוגרים בעולם הוא ח"כ לשעבר בן 74. הלב החדש מיוצר מפלדת טיטניום וגודלו המזערי יחסית איפשר להפחית את משקלו עד ל-140 גרם.

המשך...

"אף מלאכותי" שמזהה סוגי סרטן

 הצלחות נוספות ל"אף המלאכותי" הישראלי לזיהוי סרטן: מחקר קליני, הגדול מסוגו עד כה, שנערך על כ‭200-‬ נבדקים הראה כי האף ידע להבדיל בין נבדקים בריאים לחולים ובין כאלה הסובלים מסוגים שונים של המחלה.

המשך...

האם בקרוב אצות יסייעו בהחלמה מאירועי לב?

 פרופ' סמדר כהן, הזוכה הראשונה בפרס רפפורט במדעי החיים, מתכוונת לשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים לאירועי לב. שימוש חדש שמצאה בחומר שמופק מאצות עשוי להוביל להחלמה מלאה אחרי התקף לב ובכך לסייע ל-20 אלף מתאשפזים מדי שנה

המשך...

אלמוגי ים סוף יטפלו בסרטן העור

לחומר שמופק מהאלמוגים יש יכולת לעכב גדילה של תאים סרטניים, וגם לזרז את מותם - כך מצא מחקר חדש.

המשך...

בדיקת דם תמנע את סרטן העור

מחקר חדש מגלה: הסיכון לחלות בסרטן מסוג מלנומה הוא גם גנטי, בעיקר בקרב יהודים אשכנזים. החדשות הטובות: ניתן לגלות באמצעות בדיקת דם פשוטה מי נמצא בקבוצת הסיכון.

המשך...

רפואת ילדים: מחלות לב של ילדים

הקרדיולוגים מטפלים במחלות לב של מבוגרים, אבל לא פחות קשה הוא הטיפול במומים עימם נולדים ילדים ובהם מטפלים קרדיולוגים לילדים: רופאי ילדים המומחים ללב. על מומי הלב בילדים, הסימנים להם, תהליך האבחון והטיפול בהם.

המשך...

סודות הבישול הבריא

כולנו כבר יודעים מה צריך לאכול על מנת לשמור על בריאות כלי הדם שלנו. פחות מלח, פחות שומנים ויותר פירות וירקות. אבל איך עושים זאת? איך מכינים תבשיל טעים עם פחות מלח, איך אופים מאפה משובח ללא מרגרינה? טיפים לבישול בריא ואיכותי.

המשך...

פעילות גופנית: הליכה

מי שכבר נכנס למעגל ההליכה יודע שהוא משקיע מעט ונהנה משיפור ניכר בבריאות ובאיכות החיים. רוצים גם? תתחילו מכאן.

המשך...

רפואת עיניים: בעיית הפזילה בעיניים

בעיית הפזילה בעיניים היא בעיה הרבה יותר מסתם בעיית ראיה: היא עלולה לגרום לנידוי חברתי ולירידה חמורה בדימוי העצמי. הגורמים לבעיית הפזילה רבים אך למרבה המזל היא ניתנת בדרך כלל לתיקון באמצעות ניתוח קצר ומהיר המביא לתוצאות מוכחות וטובות. ד"ר משה שניר וד"ר יונינה רון מיחידת העיניים של מרכז שניידר לרפואת ילדים, מסבירים על בעיית הפזילה וגורמיה, ועל השיטות לתיקונה.

המשך...

רפואת עיניים: צניחת עפעפים ובעיות עפעפים

העיניים הינן איבר חשוב שעל הגנתן הוצבו גם העפעפים. עפעפים צונחים לא רק משווים מראה עייף אלא גם פוגעים בראייה, והטיפול הניתוחי הינו מהיר ויעיל. על צניחת עפעפים במבוגרים וילדים ובעיות עפעפים אחרות.

המשך...

רפואת עיניים: השתלת עדשה מלאכותית בעין

יש אנשים שעדשות העיניים שלהם אינן במקומן מסיבות שונות ומגוונות. עד היום הם נאלצו לעבור ניתוח מורכב ובעייתי, אבל הראש הישראלי ממציא פטנטים - התקן מיוחד המכונה "עוגן" יפתור את הבעיה בקלות וביעילות. הפיתוח החדש נהגה על ידי פרופ' אהוד אסיה, מבכירי רופאי העיניים בישראל ומנהל מחלקת העיניים של בית החולים מאיר.

המשך...

הפרעת קשב וריכוז במבוגרים

במשך השנים היתה מקובלת ההערכה כי הפרעת קשב וריכוז בילדים הולכת ונעלמת עם הגיל. כיום ידוע כי ההפרעה לרוב אינה נעלמת עם הגיל אלא מקבלת צורה וביטוי שונה ומורכב יותר. אמנם בחלק מהתסמינים יכול לחול שיפור, בחלקם הקלה, אך בפועל מדובר עדיין בליקויים נוירוקוגנטיביים קבועים, עם מקור תורשתי חזק, אשר מלווים את האדם למשך כל ימי חייו.

המשך...

אריכות ימים

תהליך ההזדקנות הוא תהליך בלאי המתרחש על פני ציר הזמן. תהליך זה נגרם על-ידי שינויים כימיים ופיסיקאליים המשפיעים על החומר הביולוגי בגוף האדם. בין הגילאים 30-70 קיימת ירידה של כ - 30% במסת האיברים שבסיסם חלבון, ביניהם השריר, המח, הכבד והכליות. העצם נעשית שבירה יותר ומסת השומן עולה על חשבון מסת השריר.

המשך...

שברי צוואר הירך והטיפול האורטו-גריאטרי

שברי צוואר הירך הינם מהפציעות השכיחות והחמורות ביותר בקרב הקשישים. היארעות שלהם הולכת וגדלה בעולם כולו, עקב גידול אוכלוסיית הקשישים והעלייה בשכיחות השברים עם הגיל.

המשך...

מחלת לב איסכמית

מחלת לב איסכמית נגרמת עקב היצרות של העורקים הכליליים המספקים דם לשריר הלב. במסגרת תהליך זה המכונה טרשת עורקים קיימת שקיעה של שומנים וסידן בדפנות כלי הדם הגורמת להיצרות ניכרת בחלל העורקים ולירידה ביכולת להעביר דם מחומצן ללב.

המשך...

כפתור באוזן, איך זה עובד?

לפני שמסבירים כיצד עובד כפתור באוזן צריך להבין קצת באנטומיה של האוזן. מהו מבנה האוזן? למה גורם נוזל באוזניים? מהם הטיפולים המתאימים למקרה כזה? איך מכניסים כפתור לאוזן? מה קורה לאחר הכנסת הכפתור לאוזן?

המשך...

השתלת מח עצמות להצלת חיים

ראשית, השם מח עצם אכן השתרש, אולם השם הנכון הוא מוח עצמות, כפי שמופיע באיוב "עטיניו מלאו חלב ומוח עצמותיו ישוקה" (איוב כ"א, כ"ד). משמעות הפסוק היא שהעצמות מפיקות תנובה, בדיוק כמו הפרה, שמפיקה חלב. ואכן בתוך העצמות מצוי בית החרושת של הדם ושל מערכות החיסון.כאן יש "תאי אם" מושג שהכנסתי, בניגוד ל"תאי גזע" שמייצרים בעיקר את הכדוריות האדומות, הכדוריות הלבנות, מערכת החיסון והטרומבוציטים ועוד.

המשך...