(Banner will apear here)

Beautiful Kabbalah Jewelry Judaicawebstore.com

כתבות בעברית

An Evening of Songs for Danny - ערב שירים לדני

 אחרי מלחמת ששת הימים, משנת 1969 התקיימו כל שנה במערה הקסומה, שבקיבוץ בית-גוברין, ערבי שירה עם מיטב הלהקות והזמר העברי. הערב נקרא: "ערב שירים לדני", לזכרו של דני ורדון מגבעת ברנר, אשר נפל באל-עריש במלחמת ששת הימים.


 Following the Six Day War (the War of Independence), starting in 1969, performances took place every year at the enchanting cave of Kibbutz Beit-Guvrin providing evenings of song by the best of Hebrew singers and bands.  This evening was called: "An Evening of Songs for Danny", in remembrance of Danny Verdon of Kibbutz Givat Brenner, who fell in Al-Arish during the Six Day War.

המשך...

68 שעות הלחימה של מעוז בתעלה

כתבה בעיתון "מעריב" של ה-9 בנובמבר 1973

סיפורו של מעוז פורקן

 קראו את הכתבה המלאה כאן:

המשך...

יום הזיכרון - תפילת יזכור

לחללי מערכות ישראל חובר נוסח מיוחד של התפילה, והוא נאמר בטקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. את הנוסח חיבר במקור ברל כצנלסון על הרוגי תל חי. מפי דן כנר.

המשך...

יום הזיכרון - הקראת שמות חללי גדוד 68 ותפילת יזכור

 .לחללי מערכות ישראל חובר נוסח מיוחד של התפילה, והוא נאמר בטקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. את הנוסח חיבר במקור ברל כצנלסון על הרוגי תל חי. מפי דן כנר.

המשך...

אמנון רשף

קולות המלחמה

קטע מוקלט מתוך חילןץ מעוז פורקן

המשך...

המצלמה הקטנה בעולם למען עולם הרפואה

 מאז תחילת הרפואה המודרנית, שואפים הרופאים להיעזר בטכנולוגיה שתאפשר להם להתבונן אל תוך גוף האדם. מגוון של אמצעים מסייעים היום בידי הרופא להשגת מטרה זאת: צילומי הרנטגן, CT, סיבים אופטיים ועוד, אבל פריצת הדרך הגדולה בתחום מגיעה דווקא בזכות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה החברה הישראלית מדיגוס.

המשך...

פריצת דרך: מדען ישראלי פיתח כבד להשתלה

 תקווה חדשה למאות אלפי חולים: צוות מומחים מארצות הברית, בראשות חוקר ישראלי, הודיע אתמול כי הצליח לראשונה לגדל במעבדה כבד אנושי מיניאטורי. המטרה: ייצור האיבר החיוני בהתאמה אישית לחולים.

המשך...

גאווה ישראלית במלחמה נגד השבץ

 פרופ' בזיל לואיס, מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמך בחיפה הוביל בישראל מחקר בינלאומי פורץ דרך בעקבותיו אישר השבוע ה-FDA את פרדקסה, תרופה חדשה אשר עתידה להחליף לראשונה מזה 50 שנה את התרופה הותיקה קומדין.

המשך...

לב מלאכותי במשקל 140 גרם הושתל בחולה

 לב מלאכותי גדול במעט ממטבע של חמישה שקלים הושתל בשבוע שעבר בבית חולים כרמל בחיפה. הזוכה המאושר, המושתל המבוגר ביותר בישראל ואחד המושתלים המבוגרים בעולם הוא ח"כ לשעבר בן 74. הלב החדש מיוצר מפלדת טיטניום וגודלו המזערי יחסית איפשר להפחית את משקלו עד ל-140 גרם.

המשך...

"אף מלאכותי" שמזהה סוגי סרטן

 הצלחות נוספות ל"אף המלאכותי" הישראלי לזיהוי סרטן: מחקר קליני, הגדול מסוגו עד כה, שנערך על כ‭200-‬ נבדקים הראה כי האף ידע להבדיל בין נבדקים בריאים לחולים ובין כאלה הסובלים מסוגים שונים של המחלה.

המשך...

האם בקרוב אצות יסייעו בהחלמה מאירועי לב?

 פרופ' סמדר כהן, הזוכה הראשונה בפרס רפפורט במדעי החיים, מתכוונת לשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים לאירועי לב. שימוש חדש שמצאה בחומר שמופק מאצות עשוי להוביל להחלמה מלאה אחרי התקף לב ובכך לסייע ל-20 אלף מתאשפזים מדי שנה

המשך...

חוקרי הטכניון פיתחו סוללת סיליקון-אוויר המסוגלת לעבוד אלפי שעות ללא הפסקה

 חוקרי הטכניון הצליחו לפתח סוללת סיליקון-אוויר המסוגלת לעבוד אלפי שעות ללא הפסקה. הפיתוח פורסם בכתב העת המדעי המוביל Electrochemistry Communications. הטכניון רשם פטנט על הפיתוח, אשר פורסם בכתב העת המוביל בעולם באלקטרו-כימיה

המשך...

חוקרים מהאוניברסיטה העברית זכו במענקי מחקר של האיחוד האירופי בסכום כולל של יותר מ-6 מיליון יורו

 חמישה חוקרים מהאוניברסיטה העברית בירושלים זכו במענקי מחקר ל-5 שנים במסגרת תחרות של האיחוד האירופי המתקיימת זאת השנה השנייה לחוקרים מתחילים עצמאיים שבלטו בהישגיהם. סכום המענקים בהם זכו חוקרי האוניברסיטה עומד על 6,383,482 יורו.

המשך...

מכון לנדר מרכז אקדמי ירושלים

 מכון לנדר - מרכז אקדמי ירושלים, מיסודו של טורו קולג' בניו יורק, הינו מוסד ישראלי להשכלה גבוהה המורכב מבית הספר למינהל עסקים, בית הספר ללימודי יהדות ויחידה ללימודי חוץ. מכון לנדר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמוסד המוסמך להעניק תואר ראשון (B.A) במנהל עסקים ותואר שני (M.A) בלימודי יהדות. כיום לומדים במכון לנדר כ- 1000 סטודנטים במסלולים האקדמיים השונים, וכ-2500 סטודנטים ביחידה ללימודי חוץ.

המשך...

לראשונה בתולדות חיל-האוויר: נווט קרב דרוזי

 עד היום טרם שירת איש צוות-אוויר דרוזי בחיל-האוויר. כל זה השתנה עם סיום הקורס האחרון: על רחבת המסדרים של בית-הספר לטיסה עמד, לראשונה בתולדות חיל-האוויר, בן העדה הדרוזית שקיבלת כנפי טיס.

המשך...

פרויקט משותף: ישראל וירדן יפיקו ביו-דיזל מפסולת

מתקן ראשון להפיכת פסולת חקלאית יוקם בערבה התיכונה בהשקעה של כ-22 מיליון שקל. תפוקתו השנתית מוערכת ב-8 מיליון ליטר ביו-דיזל שייווצרו מתוך 15 אלף טונות של פסולת אורגנית.

המשך...

אלמוגי ים סוף יטפלו בסרטן העור

לחומר שמופק מהאלמוגים יש יכולת לעכב גדילה של תאים סרטניים, וגם לזרז את מותם - כך מצא מחקר חדש.

המשך...

בדיקת דם תמנע את סרטן העור

מחקר חדש מגלה: הסיכון לחלות בסרטן מסוג מלנומה הוא גם גנטי, בעיקר בקרב יהודים אשכנזים. החדשות הטובות: ניתן לגלות באמצעות בדיקת דם פשוטה מי נמצא בקבוצת הסיכון.

המשך...

רפואת ילדים: מחלות לב של ילדים

הקרדיולוגים מטפלים במחלות לב של מבוגרים, אבל לא פחות קשה הוא הטיפול במומים עימם נולדים ילדים ובהם מטפלים קרדיולוגים לילדים: רופאי ילדים המומחים ללב. על מומי הלב בילדים, הסימנים להם, תהליך האבחון והטיפול בהם.

המשך...

סודות הבישול הבריא

כולנו כבר יודעים מה צריך לאכול על מנת לשמור על בריאות כלי הדם שלנו. פחות מלח, פחות שומנים ויותר פירות וירקות. אבל איך עושים זאת? איך מכינים תבשיל טעים עם פחות מלח, איך אופים מאפה משובח ללא מרגרינה? טיפים לבישול בריא ואיכותי.

המשך...